Report z DOXu

29. března 2015 v 10:31 | Michi |  Stories from my life
(taky vám ten kluk, co stojí na levo připomíná Augusta Waterse z Hvězdy nám nepřály?)

Nejdřív bych asi začala tím (pro neznalce, jako například do nedávna já), co to vlastně DOX je. DOX je prosím pěkně velká a šílená galerie. Kdo (jako opět například já) žil v mírumilovném prostředí, kde umění tvořilo především adaptace toho co vidíme, tak tohle byla opravdu rána mezi oči. Obrovská otočná lebka na střeše, velká (fakt hodně velká) postava ukřižované osoby celá sestavená z bot? Je to jednoduše šílené, ale úžasné a upřímně, ačkoliv náš výstup nebyl žádná sláva, tak mě to hodně inspirovalo. A kavárnu si nemůžu vynachválit, pochopitelně, protože já a kavárny. A vůbec, celá Praha mě fascinuje, to město je zaprášené, až se na to bolí koukat, ale fascinuje mě.
Ale teď už k tomu, proč jsem tam sakra byla. Někdo z vás možná slyšel o každoroční soutěži "Máš umělecké střevo", letos s tématem "Politické umění". Bitch please, lepší téma prostě být nemohlo. O politiku se nezajímám a politice nerozumím, takže ode mě bylo neuvěřitelně hloupé se tam přihlásit, ale whatever, popel na hlavu si sypat nebudu, příští rok to bude doufejme lepší. A náš projekt? Nebyla jsem ve skupině sama, byla jsem tam s jednou kamarádkou (která si zaslouží velké uznání, protože když jsem měla angínu, tak se na to nevykašlala a opravdu to dodělala, ačkoliv jsem to byla já, kdo ji do toho zatáhl) a dohromady jsme měly malbu (nebudu jmenovat). Měli jsme všichni z naší školy nervy, protože většina z nás tam byla poprvé a mezi náma, ta porota fakt vypadala děsivě. Jen mi řekněte, kdo z vás se nebojí, že mu někdo vezme práci a rozebere ji na nejjednodušší atomy a ukáže vám každou díru v tom, co jste předvedli. Jep, asi tak. Je to jako by vás pohlcovala černá díra, protože veškeré ilue o tom, jak jste úžasní se totiž rozpadají. Teda tak to vypadalo z našeho pohledu, ale učitelka nám řekla, že prý jsme vypadaly sebevědomě... Wow. Viděla jsem tam velkou spoustu zajímavých lidí s kreativními a odvážnými nápady, docela jsem i přesvědčená o tom, že vím, kdo to asi vyhraje. Nicméně, nepostoupili jsme a já musím jen říct "Díky bohům.". Tohle jsme lehce nevychytaly, bohužel, ale pro příště už vím, do čeho jdu a myslím si, že to bude lepší. A jeslti můžu dát radu komukoliv, kdo do tohohle kdy půjde, tak jedna zaručená věc: Myslete ve velkém a určitě se postarejte o to, ať je vaše dílo vidět. Buďte odvážní, vandalismu se meze nekladou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lu.Blueberry Lu.Blueberry | Web | 1. dubna 2015 v 17:04 | Reagovat

Hmm dle článku to zní dobře :) Není důležitý vyhrát, ale zúčastnit se :) Hlavní je, že se ti to líbilo a víš pro příště :) ...Jinak jsem ti teda chtěla poděkovat, že sis přečetla článek o panické poruše a jsem moc ráda, že ti to nějak pomohlo :)

2 Michi Michi | E-mail | Web | 1. dubna 2015 v 22:44 | Reagovat

[1]: Taky si myslím, jsem sice lehce soutěživá, ale i tohle mi udělalo radost :)
Já děkuji, k užitku to rozhodně bylo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama