Klauzurky

7. května 2015 v 12:25 | Michi |  Stories from my life
Myslím, že by se to shrnout tím, že nikdo neví, co máme dělat a každý říká něco jiného. Něco mi říká, že čím výš jste ve vzdělávacím systému, tím je organizace výuky chaotičtější. Zatímco základka je jeden velký ústav pro cvičené opice, který ale nějakým způsobem drží po hromadě, tak střední je jako skupina přeživších po apokalypse : Nikdo neví, co dělá, čas od času někdo umře a nikdo nikomu nevěří, ale nějakým způsobem přežívají do dalšího dne.
Nejsem si jistá, kolik z vás ví, co to jsou klauzurní práce, protože když jsem před svými kamarády, co jsou na jiných školách tohle vyslovila, tak se mě zeptali, co za hrůzu to proboha je. Takže klauzurní práce je jako kostrč. K ničemu není důležitá, ale když si ji poserete, budete toho hodně litovat. Z těchto prací nejsou známky k žádnému předmětu (a věřte mi, že kdyby nám tohle přičetlo průměr do každého předmětu, spoustě lidem by to zachránilo prdel a mně taky), ale pokud tuto zkoušku nesplníte, neprojdete do dalšího ročníku. Zjednodušeně řečeno dostanete zadání, to pak musíte zpracovat a před porotou z učitelů ji budete prezentovat.
Pro mě není až tak velký problém s realizací, ale vážení, já a něco prezentovat? Vyzkoušela jsem si to v doxu před porotou z urýpaných profesionálů a nemůžu říct, že bych si to chtěla zopakovat. Tady to sice budou jen učitelé, ale už jsem si vyzkoušila, že má argumentace k tomu, proč je tahle čára zahnutá, je velmi mizerná. Velmi. K tomu všemu, naše učitelka má tendence zavrhnout vše, co navrhneme, takže zatím vážně nevím, jak to dopadne. A myslíte si správně... Místo abych pracovala na projektu, sedím u notebooku a píšu blog... Well done, určitě projdeš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kory Kory | Web | 25. ledna 2016 v 12:30 | Reagovat

Haha, jako kostrč, výstižné :DD. Mám úplně stejné pocity. kam chodíš na školu?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama